Product Details:
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Mild steel |
| Height | 1100 mm |
| Reading Top Angle | Adjustable tilt |
| Top Width | 600 mm |
| Mobility | With castors |
| Mic Mount | Double mic mount |
| Storage Shelf | 1 shelf |
| Finish | Powder coated |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 20 Piece |
| Camera Type | camera box |
| Ingress Protection | IP54 |
| Material | MS |
| Shape | Rectangle |
| Mounting Type | Pole Mount |
| Conduit Entry | 1 entry |
| Color | White |
| With Gasket | Yes |
Additional Information:
Product Details:
| Rack Size | 42U |
| Rack Width | 800 mm |
| Rack Depth | 1200 mm |
| Mounting | Floor Standing |
| Door Type | Perforated Front Rear |
| Load Capacity | 1200 kg |
| Rack Color | Black |
| Cooling Type | Top Fan Panel |
| Accessories | Castor Wheels, Levelling Feet, Cable Manager |
| Side Panels | Lockable Side Panel |
Product Details:
| Rack Size | 42U |
| Rack Width | 800 mm |
| Rack Depth | 1200 mm |
| Mounting | Floor Standing |
| Door Type | Perforated Front Rear |
| Load Capacity | 1200 kg |
| Rack Color | Black |
| Cooling Type | Top Fan Panel |
| Accessories | Castor Wheels, Levelling Feet, Cable Manager |
| Side Panels | Lockable Side Panel |
Product Details:
| Rack Width | 550 mm |
| Rack Depth | 400 mm |
| Number Of Shelves | 1 |
| Load Capacity Per Shelf | 21-40 kg |
| Material | Mild Steel |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Usage Area | Office, Laboratory |
| Shelf Material | MS Sheet |
Product Details:
| Rack Size | 42U |
| Door Type | Glass Front |
| Material | CRCA Steel |
| Load Capacity | 500 kg |
| Rack Color | Grey |
| Cooling Type | Top Fan Panel |
| Side Panels | Lockable Side Panel |
| Rack Width | 600 mm |
| Rack Depth | 800 mm |
Product Details:
| Rack Size | 42U |
| Rack Width | 600 mm |
| Rack Depth | 1200 mm |
| Mounting | Floor Standing |
| Door Type | Perforated Front Rear |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Rack Color | Black |
| Cooling Type | Top Fan Panel |
| Accessories | Castor Wheels, Levelling Feet, PDU |
| Side Panels | Lockable Side Panel |
Product Details:
| Rack Width | 550 mm |
| Rack Depth | 400 mm |
| Number Of Shelves | 1 |
| Load Capacity Per Shelf | 21-40 kg |
| Material | Mild Steel |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Usage Area | Office, Laboratory |
| Shelf Material | MS Sheet |
Product Details:
| Rack Width | 450 mm |
| Number Of Shelves | 1 |
| Rack Depth | 450 mm |
| Load Capacity Per Shelf | Upto 20 kg |
| Material | Mild Steel |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Usage Area | Office |
| Shelf Material | MS Sheet |
Product Details:
| Material | Mild Steel |
| Height | 4 feet |
| Surface Treatment | Powder Coated |
| Shelf Thickness | 1-3 mm |
| Duty Type | Heavy Duty |
| Storage Capacity | 200 kg |
| Load Capacity Per Layer | 100 kg |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 4 Watt |
| Cabinet Usage | Office |
| No. of Shelves | 2 Shelves |
| Door Type | Glass Door |
| Cabinet Width | 600 mm |
| Cabinet Height | 800 mm |
| Color | Grey |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Floor55 mount Rack |
| Mounting Type | Floor Mount |
| Rack Size | 15U |
| Installation Location | Indoor |
| Rack Width | 600 mm |
| Rack Depth | 600 mm |
| Material | Mild Steel |
| Door Type | Solid Door |
| Height | 18 |
| Thickness | 1.2 mm |
| Load Capacity | 300 kg |
| Rack Color | Grey |
| Width | 19 inch |
| Cooling Type | Natural Air |
| Depth | 600 mm |
| Weight | 40 kg |
| Side Panels | With Side Panel |
| IP Rating | IP20 |
| Application Type | Network |
Additional Information: